У Вінниці розповсюджують листівки з зображенням представників ВО «Батьківщина» та з кольорами і символікою політичної партії «Слуга народу»

13:56, 11 лип. 2019
 
У Вінниці розповсюджують листівки з зображенням представників ВО «Батьківщина» та з кольорами і символікою політичної партії «Слуга народу»

  9 липня у Вінниці було зафіксовано розповсюдження листівок, на яких розміщено фото Президента України Володимира Зеленського, кандидатки у народні депутати України по виборчому округу №11 Анастасії Приходько (суб’єкт висування – ВО «Батьківщина») та лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

«Володимир Зеленський. Наш Президент. Анастасія Приходько. Наш депутат. Юлія Тимошенко. Наш прем’єр», - написано на листівці.

На друкованих матеріалах є вихідні дані, де, зокрема, вказується, що замовником продукції є кандидатка у народні депутати України Анастасія Приходько.
У коментарі ОПОРІ представники обласної партійної організації політичної партії «Слуга народу» зазначили, що подібна поліграфічна продукція спрямована на маніпуляцію свідомістю громадян, на перешкоджання вільного волевиявлення, шляхом використання фірмового стилю політичної партії «Слуга народу», а саме: використання кольорів, плашок, меседжів.

«Технологія не нова, її активно застосовували проти Володимира Зеленського на Вінниччині й під час президентських виборів…

Вінницький обласний осередок Політичної Партії «Слуга народу», а також кандидати в народні депутати по мажоритарних одномандатних виборчих округах від Політичної Партії «Слуга народу» проводять роз’яснювальну роботу серед виборців стосовно плагіату, клонів та у мережі інтернет, при особистих зустрічах, в газетах та інформаційних бюлетенях. Переконані, що люди давно зробили свій вибір і вони політично грамотні та не піддадуться на подібного роду махінації», - йдеться у коментарі.

На момент виходу публікації ОПОРІ не вдалося взяти коментарі у кандидатки у народні депутати України Анастасії Приходько та у представників ВО «Батьківщина» у Вінницькій області.

Відповідно до частини 1 ст. 68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію — суб’єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції та законам України.
Згідно з частиною 3 статті 68 Закону, політична реклама — це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів.

До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій — суб’єктів виборчого процесу, а так само повідомлення про підтримку партією — суб’єктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії — суб’єкта виборчого процесу чи певного кандидата у депутати.

Джерело інформації: Громадянська мережа ОПОРА