Про що згадують лише перед виборами: UA: ВІННИЦЯ розбирає «вічні» проблеми регіону

Про що згадують лише перед виборами: UA: ВІННИЦЯ розбирає «вічні» проблеми регіону

5 жов. 2020

Напередодні виборів Суспільний мовник у марафоні «Місцеві» розповідає про проблеми, котрі має вирішувати місцева влада, яку громадяни обиратимуть 25 жовтня.

З вересня журналісти Суспільного Вінниці готують історії про локальні проблеми —  реальні потреби людей, провали й успішні способи їх розв’язання. Найкращі з регіональних сюжетів потрапляють до міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному»«Суспільної студії» на UA: ПЕРШИЙ та дискусійних програм на UA: Українське радіо, де про них дізнається вся країна.

«У кожному сюжеті можна побачити характерну проблему для багатьох населених пунктів, — каже шефредакторка новин UA: ВІННИЦЯ Ірина Вдовиченко.  Ми шукали експертів, що могли проаналізувати ситуацію і допомогти знайти шляхи вирішення. Ми самі мали стати експертами, детально продумати зйомку, знайти компетентних фахівців і героїв, які готові поділитись своїми історіями. Ми бачимо, що багато можна вирішити на місцевому рівні і не треба переадресовувати питання у загальнонаціональну площину».

Вінницькі кореспонденти вже розповіли про трирічну боротьбу жителів Тростянця з керівництвом спиртзаводу, майже рік завод не працював, втім, сморід залишився. Вітер розносить селищем неприємний запах з полів фільтрації. 

 Мешканці вінницької багатоповерхівки показали, як живуть у будинку, де 30 років не було ремонту. 

 

Читайте також: «Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ВІННИЦЯ

Команда проєкту визначила 7 найболючіших проблем регіонів, із якими має боротися місцева влада: медицина, інфраструктура, екологія, ЖКГ, освіта, безпека та фінанси. 

«Подивіться матеріали цього проєкту. Чи багато ситуацій будуть незнайомими для вас? Проблеми всюди ті самі. Принаймні схожі. І кожна має шляхи вирішення. Звісно, десь із цим упоралися, і це добре. А десь — із року в рік, від виборів до виборів відкладають, жаліються, кивають на столицю. Це можливість для людей бачити перед очима не лише яскраві передвиборчі білборди з обіцянками. Це можливість проаналізувати, подумати, зробити висновки. І зрозуміти, зокрема, що вони самі можуть зробити», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.

Читайте також: Портрет українського життя — підбірки проблем, із якими живуть регіони від виборів до виборів на Суспільне Новини

З добіркою вінницьких історій можна ознайомитися онлайн: на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці Суспільне Вінниця.