«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ВІННИЦЯ

«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ВІННИЦЯ

2 жов. 2020

З 8 жовтня в теле- й радіоефірах філії Суспільного UA: ВІННИЦЯ стартує проєкт «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі журналісти запрошують кандидатів на посаду міського голови Вінниці, представників партій до обласної ради та Вінницької міської ради. 

За словами продюсера філії Суспільного UA: ВІННИЦЯ Віктора Мозалевського,  наразі учасників виборчих перегонів запрошують взяти участь у дискусії наживо в студії проєкту, команда комунікує з представниками політичних партій, збирає інформацію про кандидатів.

«Ми познайомимо виборців з кандидатами, проаналізуємо їхні обіцянки, перевіримо, як висуванці орієнтуються у проблемах регіону і чи мають реальні плани з розв’язання «гарячих питань». На мою думку, це допоможе нашим глядачам стати більш обізнаними у процесах, які впливають на якість життя у їхньому селі чи місті. А  прямий ефір, чіткий таймінг — покажуть готовність кандидатів до відкритого і конструктивного діалогу з громадою», зазначив продюсер філії Суспільного UA: ВІННИЦЯ Віктор Мозалевський.

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться на телеканалі UA: ВІННИЦЯ в будні о 19:15 після підсумкового випуску новин, а також — у повторі о 12:10 у радіоверсії на хвилях UA: Українське радіо Вінниця.

 Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіоні щовечора на UA: ВІННИЦЯ

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі Ельвіра Бондаренко, Ірися Герцун та Олександр Василишин озвучать коротку довідку про учасників перегонів, у ефірах прозвучать питання від жителів краю, експертів та редакторської групи. Також кожен кандидат матиме одну хвилину на самопрезентацію. 

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Читайте також: Суспiльне Новини — лідер із дотримання журналістських стандартів

Журналісти Суспільного мовника UA: ВІННИЦЯ допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на  розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників у  2018 році, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада-грудня 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.