У Вінниці для дітей-аутистів та з синдромом Дауна відкрили театральну студію

15:44, 18 вер. 2019
 
У Вінниці для дітей-аутистів та з синдромом Дауна відкрили театральну студію

20 дітей-аутистів та з синдром Дауна відвідують заняття з театрального мистецтва в інклюзивному центрі «Вінсмарт». Про це Суспільному розповіла керівниця студії Марина Ревенко.

Навчання в «Особливому театрі» стартувало 3-го вересня. На заняттях діти вчать скоромовки та руханки. Все в ігровій формі й разом із батьками. Триває урок — півтори години.

- Це діти, які потребують більшої уваги і якщо команда була дана неправильно, їй складно зрозуміти цей процес. Дитина шукає кого, шукає маму, допомогу. Мама допомагає дитині заспокоїтися і зрозуміти «Я тут». І дитина включається в ігровий процес, — каже Марина.

Тринадцятирічна Ліза, вперше, вийшла на сцену у дитячому таборі, — розповідає мама Світлана Рембович. Окрім акторської майстерності, дівчина займатися тістопластикою, танцями та шиє м’які іграшки.

- Наші діти хочуть спілкування. Вони його тут отримують і дуже цьому раді. Вони одне від одного вчаться тих самих віршиків і рухів і їм це дуже подобається. Не може дочекатися, коли вже четвер чи вівторок, щоб вже йти на заняття, — розповідає пані Світлана.

Ідея відкрити театральну студію в інклюзивному центрі «Вінсмарт» виникла у серпні, розповів представник голови БФ «Розвиток» Леонід Зінківський. Тоді й почали шукати викладача. Працювати з дітьми з особливими потребами погодилася Марина Ревенко.

- У мене був досвід. Я проводила «Артек без обмежень» 2013 року. Це був інтегрований проєкт для дітей з церебральним паралічем і здорових людей. Ми зробили спільну виставу. І мені завжди було цікаво зробити щось із дітьми-аутистами й синдромом Дауна. Чому? Тому що тут більше не фізичне порушення, а розумове, — каже Ревенко.

- Перші заняття показали, що навіть діти, які погано розмовляють, також включаються у процес. їм, також, цікаво — розповідає Леонід Зінківський — заступник голови благодійного фонду «Розвиток» та ГО «Вінницька спілка інвалідів».

Перші п’ять виступів вихованців запланували на 10 листопада. Присвятять їх Дню української писемності та мови.