Як воюють добровольчі батальйони  — інтерв’ю для Суспільне Вінниця

Як воюють добровольчі батальйони — інтерв’ю для Суспільне Вінниця

12 жов. 2022

Тарас Мищишин командував взводом першого Вінницького добровольчого батальйону, який після навчання і бойового злагодження поїхав у зону бойових дій.  Як забезпечували батальйон та чому треба перемогти ворога зараз — захисник розповів журналісту Суспільне Вінниця Олександру Василишину. Відео розмови можна переглянути на сайті Суспільне Вінниця. Такі інтерв’ю регіональні команди готують і для проєкту «Суспільне. Спротив»


Тарас Мищишин народився на Тернопільщині, має педагогічну освіту, в 2007 році повернувся з Португалії, заснував свій бізнес, а у 2022-му пішов захищати Україну.

«Точкою відліку другого життя стало 24 лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення, обстріли українських міст. Тоді обстріляли вінницький аеропорт, ми з сім’єю зібралися і поїхали у Тернопільську область, потім дружина з дітьми виїхала в Польщу, а я 28-го був уже в військоматі у Вінниці», — згадує захисник.

Читайте також: Суспільне Мовлення оголосило дату Радіодиктанту національної єдності 2022

Як відбувалось формування добровольчого батальйону?

«Цей батальйон формувався з місцевих, з жителів Вінницької області, проходив злагодження в Козятині, тренування у Вінниці, — розповідає Тарас Мищишин. — 24 квітня нас підняли по тривозі, і батальйон вирушив в зону бойових дій, 26 квітня попали на передову, де відбувся наш перший бій. Тоді  ми втратили двох бійців. Перші дні були важкими, бо люди не обстріляні, втрати це був шок. З часом людина адаптується до вибухів, потім ти вже розумієш, що і куди летить. З набуттям досвіду втрат менше, спокійніше».

Чи мали захисники всю необхідну амуніцію і достатнє харчування?

«Тилове забезпечення було добрим. Багато нас підтримували волонтери, привозили багато домашніх продуктів. каже Тарас Мищишин. Раз у кілька днів ми вантажили в машину ковбасу, тушкованки і везли в села, роздавали мирним жителям».

Про зброю і боєприпаси, допомогу і тривалість війни: «Всі цивільні мають брати участь у цій війні хтось своєю працею, хтось допомогою волонтерам. У наш підрозділ перший автомобіль привіз фермер з Бершадського району. У взводі є хлопець з його села. Потім директор фірми, де працював мій хлопець, профінансував нам автомобіль. Потім сусід допомагав мій з придбанням машини у одній з країн Балтії. Зараз ми купуємо буржуйки допомагають люди».

Чому демобілізувався і чи підтримує зв’язки з бійцями на передовій та що стане перемогою у цій війні?

«На нашій землі не буде російських шкіл, московських церков. В росії українських шкіл і церков нема. Чому вони мають бути у нас? Треба вирішити щось з бізнесом, який контролюють росіяни на території України. Ми повинні на своїй землі керувати самі», упевнений Тарас Мищишин.

Чому треба перемогти ворога саме зараз — дивіться у відео.

Читайте також: Співочий фронт черкаського гурту «Spiv Brativ» — у квартирнику на Суспільне Вінниця

Нагадаємо, інформаційний міжрегіональний проєкт «Суспільне. Спротив» виходить щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення. Це новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.

Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи у ранковий, денний та вечірній час (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

У Вінницькій області це телеканал Суспільне Вінниця, Українське Радіо Вінниця та діджитал-платформи.

Оперативні новини від Суспільне Вінниця — на сайті Суспільне | Новини та у соцмережах: