«Ми маємо формувати мілітарне населення», — Роман Бенцак в інтерв’ю Суспільне Вінниця

«Ми маємо формувати мілітарне населення», — Роман Бенцак в інтерв’ю Суспільне Вінниця

20 вер. 2022

Роман Бенцак — парамедик, військовий хірург, ветеран АТО, з 2014-го рятує життя на передовій. Що мотивує робити це і якою Роман бачить Україну в майбутньому він розповів в інтерв’ю для міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив». Відео розмови також можна переглянути на сайті Суспільне Вінниця.


Роман Бенцак завжди мріяв про військову службу, у 2014-му вступив до Вінницького медичного університету, вже тоді на фронті було багато його друзів, тому юнак почав вивчати тактичну медицину і їздив у зону бойових дій. Спочатку як інструктор, а потім як бойовий медик. Як гартував себе та як обороняв Київ у 2022-му році, дізнавалась журналістка Суспільне Вінниця Ельвіра Бондаренко.

«У мене дуже багато друзів на той момент (2014 рік — ред.) служили у десантно-штурмовій бригаді, звільняли Слов’янськ, були в оточенні у Луганському аеропорту, це була одна з сильних оборон у АТО. Про Луганський аеропорт мало хто говорить, але там дуже багато загинуло львівських десантників, тому я не міг стояти осторонь, — каже Роман Бенцак.Я з 2020 року на службі у ЗСУ, кадровий офіцер. Командування нам дало завдання, і ми виконували його (оборона Києва у 2022 році — ред.). Не було страху, було розуміння що потрібно захищати Україну».

Щодо кількості врятованих життів, каже Роман, що не рахує.

«Це все ти пропускаєш через себе: кожне врятоване життя, кожне не врятоване життя… Були випадки попадали під снайперський обстріл. Бачили ці нелюди, що їде евакуаційний реанімобіль і стріляли», — згадує медик.

У зоні бойових дій порятунок не залежить тільки від медиків: «Найважча евакуація була з боїв на Світлодарській дузі, у 2016 році. Виїхали як до трьохсотого, поки приїхали — людина вже загинула. Він напередодні відсвяткував день народження, поранення в шию було. І коли ми розпочали його перезагрузку, щоб завести в морг… у цей момент у нього задзвонив телефон, телефонувала мама».

Чи є страх і що найважче в роботі парамедика, чому важливо навчити домедичної допомоги якнайбільшу кількість людей, як інтегрувати ветеранів у мирне життя та якою буде Україна після перемоги?

«Війна закінчиться нашою перемогою, — упевнений Роман Бенцак. — Я вірю, що люди стануть свідомими. Свідомість починається з кожного з нас. Я за те, щоб була у нас резервна армія, ми маємо формувати мілітарне населення. Ми маємо чітко розуміти, що нема про що домовлятись з людьми, які прийшли нас вбивати. Ніяких поступок не має бути».

Що зробить воєнний хірург після перемоги дивіться у відео:

Нагадаємо, інформаційний міжрегіональний проєкт «Суспільне. Спротив» виходить щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення. Це новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.

Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи у ранковий, денний та вечірній час (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00.

 Читайте також: 8 проєктів Суспільного потрапили у шортлист премії «Честь Професії»

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

У Вінницькій області це телеканал Суспільне Вінниця, Українське Радіо Вінниця та діджитал-платформи.

Оперативні новини від Суспільне Вінниця — на сайті Суспільне | Новини та у соцмережах: