«Українською — вільно» — спецпроєкт команди Суспільного до 9 листопада

«Українською — вільно» — спецпроєкт команди Суспільного до 9 листопада

23 жов. 2021

У теле- і радіоефірі Суспільного мовника Вінниці дивіться й слухайте спецпроєкт «Українською — вільно». Це відео- та аудіорозповіді про людей, які вивчили українську мову. Усі вони зробили це свідомо, а цьогоріч кожен з героїв проєкту ще й долучиться до всеукраїнської акції із написання Радіодиктанту.

Читайте також: Радіодиктант національної єдності на Суспільному: пишемо разом 9 листопада

Над проєктом працюють журналісти регіональних редакцій Українського радіо та телеканалів Суспільного. 

«Це мотиваційний проєкт, в якому люди-не носії української мови своїм прикладом надихнуть слухачів та глядачів. Вони розповідають, як вивчили українську, які  труднощі в них виникали і як їм вдалося з ними впоратись. Якщо українську вивчила людина, яка не є носієм мови, то той, для кого ця мова рідна, може її легко й швидко вдосконалити й використовувати її не лише на роботі чи в держустановах, а в побуті, — каже виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько. Історії “Українською — вільно” завершуються тим, що герої проєкту закликають писати Радіодиктант 9 листопада разом з Українським радіо. Це акція, яка єднає і закликає вдосконалювати свою українську, незалежно від того, на якому рівні ми нею спілкуємось».

На телеканалах Суспільного спецпроєкт «Українською — вільно» глядачі побачать між основними програмами з 25 жовтня.

«Наші регіональні команди зібрали історії по всій країні, — розповідає креативна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна.  — У проєкті візьмуть участь військові, вчителі, священник з Білорусі, журналістка з Грузії, громадський діяч з Вірменії, студенти з різних країн, які вільно спілкуються українською. Глядачі побачать історію викладачки, яка вже 10 років навчає іноземців за кордоном. Студенти живуть у Лондоні й прагнуть вивчити українську».

Вінницька філія до ефіру готує десять роликів. Героями яких є представники національних спільнот області: азербайджанської, грузинської, російської, ромської, польської, волонтер з Німеччини, камерунець, угорець від народження, для якого українська є другою рідною мовою.

«Ми бачимо, як наші герої прагнуть зберегти свою культури, бачимо, як вони поважають українську історію і державу, в якій живуть. Вони добре інтегровані в громади, разом працюють над розвитком і разом відпочивають. Вчать українців своєї мови і намагаються вільно користуватись українською. Співають наших та своїх пісень і охоче діляться своїми спогадами й думками. Раджу подивитись чи послухати  “Українською — вільно”, щоб краще зрозуміти сусідів, щоб удосконалити свою рідну мову»,  — зазначає продюсер Вінницької філії Суспільного Віктор Мозалевський.

Графічне оформлення для спецпроєкту «Українською — вільно» створила команда Суспільне Поділля.

Читайте також: Регіональні телеканали Суспільного покажуть «Курс з інформаційної гігієни» з Оксаною Мороз

Нагадаємо, слухати й дивитись ефіри Суспільного Вінниці можна також онлайн на сайті філії.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. У Вінницькій області — це телеканал UA: ВІННИЦЯ і  Українське радіо Вінниця

Оперативні новини регіону шукайте на діджитал-платформах: