«Jazzfest: люди» — тематичний проєкт Суспільного Вінниці з ювілейного джазового фестивалю

«Jazzfest: люди» — тематичний проєкт Суспільного Вінниці з ювілейного джазового фестивалю

4 жов. 2021

1-3 жовтня у Вінниці відбувся XXV міжнародний джазовий фестиваль Vinnytsia Jazzfest-2021*. Суспільне Вінниця працювало на локаціях фестивалю як інформаційний партнер події. Команда розповіла про музичне дійство у міжрегіональному ранковому шоу «Ранок на Суспільному», підготувала сюжет для всеукраїнського випуску новин та відео для сторінок Суспільне Вінниця у соціальних мережах, а на головному концертному майданчику Vinnytsia Jazzfest-2021, у Вінницькому аеропорту, розгорнули виїзну студію регіонального суспільного мовника.

«25 років Вінницький джазовий фестиваль знайомить вінничан з музикантами зі всього світу, сюди приходять і діти, і люди поважного віку всіх об’єднує музика. Цього року ми працювали на фестивалі з виїзною студією, мали на меті трохи розширити межі концертів, записати розмови з людьми, які мріють, марять і живуть музикою. Ми питали їх про прості речі, про те, що хотіли б запитати у  музикантів пересічні, не закохані у музику, містяни. Проєкт Jazzfest: люди дивіться на офіційному ютуб-каналі Суспільне Вінниця і слухайте на Українському радіо Вінниця. Коментуйте, радьте друзям, спробуйте себе у джазі, робіть своє життя яскравішим», каже продюсер Вінницької філії Суспільного Віктор Мозалевський.


«Одна енергія на всіх» так про концерти фестивалю каже вінницька співачка і композиторка Оксана Славна, саме так про подію відгукується й одна з ведучих проєкту «Jazzfest: люди», спецкореспондентка Суспільного Вінниця Ольга Ціпсанова.

«Тут атмосферно, жива музика, живе спілкування. Наші респонденти прийшли грати для аудиторії, вони налаштовані на концерт і діляться своєю енергетикою, своїми емоціями з нашими глядачами і з нами», розповідає Ольга.

Читайте також: Регіональні проєкти — на новому ютуб-каналі «Суспільне Країна»

В імпровізованій студії Суспільного з гостями також спілкувалися редакторка Українського радіо Вінниця Ольга Зайцева і продюсер Вінницької філії Суспільного Віктор Мозалевський.


«Ми маємо, як бенд, зігратися, коментує роботу у виїзному форматі Ольга Зайцева.   Ми дуже різні, я маю розуміти, про що зараз думає моя співведуча. Мені важливо добре підготуватись до ефірів. Ця підготовка і взаєморозуміння у команді дадуть мені можливість імпровізувати на майданчику».

Як музиканти імпровізують на сцені розповів музичний керівник Першого всеукраїнського сесійного джазового бенду Євген Попель.

Анастасія Литвинюк, учасниця львівського гурту ShockolaD розповіла про навчання у польських музикантів, перший альбом, нові джазові «чакри» і лемківські пісні у джазі.

«Поняття джаз зараз дуже широке, бо словом “джаз” можна описати кардинально різні види музики. Зараз все міксують: джаз з хіп-хопом, джаз з електронікою, етноджаз. Ми поєднуємо народні пісні з джазом. Майже всі альбоми гурту ShockolaD пов’язані з етномузикою», — розповіла Анастасія в інтерв’ю Суспільному.

Своїми секретами творчої реалізації поділився американський джаз- і блюз-виконавець Рей Браун-молодший.

Загалом для проєкту «Jazzfest: люди» записано сім інтерв’ю. Всі відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. На Вінниччині це телеканал UA: ВІННИЦЯ та Українське радіо Вінниця.

* Vinnytsia Jazzfest найстаріший джазовий фестиваль незалежної України, на якому починаючи з 1996 року виступили понад 800 провідних джазових музикантів із 37 країн світу.