«Після фронту» — новий міжрегіональний радіопроєкт Суспільного

«Після фронту» — новий міжрегіональний радіопроєкт Суспільного

1 жов. 2021

3 жовтня о 12:15 в ефірі Українського радіо Вінниця стартує міжрегіональний проєкт «Після фронту». До створення радіожурналу залучені вісім обласних редакцій Українського радіо з Одеси, Львова, Черкас, Кропивницького, Вінниці, Чернігова, Херсона та Харкова. Радіожурнал виходитиме раз на місяць. Координує проєкт команда Українського радіо Одеса.

Радійники розповідатимуть про учасників та учасниць бойових дій, котрі повернулися зі сходу України, й у своїх рідних містах і селах взялися реалізовувати власні ідеї та ініціативи.

«Кілька років ми виношували ідею такого проєкту, який допоміг би вихопити з рутини мотиваційні історії ветеранів і зробити їхній досвід помітним для співгромадян. Зрештою, реалізувати задум вирішили у співпраці з колегами з обласних редакцій Українського радіо: такий формат не лише дозволяє віднайти більше цікавих героїв для сюжетів, а й масштабує оповідь», — зауважує редакторка Українського радіо Одеса Діана Попкова.

Читайте також: Координаційний центр мовлення нацменшин Суспільного розробив план дій на наступні 4 роки

Журнал складають історії ветеранів та ветеранок із різних куточків країни у різних форматах: портрети, нариси, репортажі. Протягом пів години ефіру слухач мандрує кількома областями і знайомиться з ветеранами, які після повернення додому знайшли себе у певній справі. Історії маркують рубриками відповідно до заняття бійців чи бійчинь, об’єднуючи їх в один, так званий підрозділ, хоча займаються схожими справами вони у різних галузях: «Підприємницький батальйон», «Освітній батальйон», «Аграрний батальйон» тощо.

Корінний кримчанин Олександр Жилін каже, гордий тим, що може відверто дивитись людям в очі. Він 32 роки свого життя прожив у Криму, потім служив у Миколаєві, згодом у Вінниці й на сході України. Упевнений, щоб адаптуватись у мирному житті, ветеранам треба знайти свою справу. Саме тому пройшов навчання в школі професійного лідерства для учасників бойових дій і відкрив свою кав’ярню. Сьогодні має постійних клієнтів та мріє, що скоро побачить рідний Крим і обійме сина.

«Вінницька філія вже не один рік робить щотижневу програму “Військовий щоденник”. Там ми розповідаємо не тільки про армійські будні, а й про таких хлопців та дівчат, яких ми вважаємо героями, які справді змогли після війни адаптуватися у сучасному світі й наважились про це розказати, бо це теж проблема, каже редакторка Українського радіо Вінниця Юлія Шипунова. Коли нам запропонували наші колеги взяти участь у такому проєкті вже міжрегіональному нам було дуже приємно, тому що нам є про що розказати. Історії наших вінничан вийшли вже на всеукраїнський рівень. Я вважаю, що вони гідні того, щоб їх почули не тільки у Вінниці й шанували і поважали, тому що вони герої».

Міжрегіональний формат дозволяє об’єднати голоси з різних областей в одну картину на рівні всієї України, — додає Тарас Базюк, редактор Українського радіо Львів, де також невдовзі стартує в ефірі проєкт «Після фронту».

Такі спецпроєкти та спільна робота над контентом дозволяють не пропускати важливих історій жителів нашої країни й ділитися ними зі слухачами Українського радіо у різних регіонах.

«"Після фронту" — яскравий приклад взаємодії регіональних редакцій Українського радіо, філій Суспільного. Не кожен мовник в Україні має таку мережу професійних регіональних журналістів, які можуть спільно виготовляти подібні програми. Якісний і потрібний контент наші журналісти роблять дистанційно з різних куточків і він цінний саме своєю строкатістю. Герої програми по-різному втілюють свої мрії після повернення з фронту, по-різному знаходять спільну мову на місцях, у своїх громадах, але всі однаково прагнуть змінити своє життя на краще і власними прикладами надихають. Сподіваюся, проєкт мотивуватиме слухачів до дій, до змін на краще. А на Українському радіо цікаві спільні проєкти з’являтимуться ще і ще», — сказала виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько.

У першому випуску слухайте історії про:

  • Станіслава Безушка — львівського ветерана, котрий займається розвитком проєктів у громадах і допомагає їм стати успішними; 
  • Ірину Рябошлик — черкаську ветеранку, яка займається справами побратимів як представниця Мінветеранів; 
  • Валерія Пузіка — одеського ветерана, котрий пише романи та сценарії про війну, а також дитяче фентезі з краєзнавчим контекстом; 
  • Олександра Жиліна — ветерана, котрий залишився вірним присязі в Криму, переїхав до Вінниці, служив в зоні АТО/ООС, а тепер відкрив свою кав’ярню. 

На сторінці Українського радіо Одеса на стримінговій платформі Mixcloud створено плейлист, який поєднуватиме всі випуски радіожурналу «Після фронту».

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. На Вінниччині це телеканал UA: ВІННИЦЯ та Українське радіо Вінниця.