Про порятунок поранених танкістів Суспільне Вінниця розповів Валерій Сиверчук

Про порятунок поранених танкістів Суспільне Вінниця розповів Валерій Сиверчук

1 бер. 2023

Колишній хірург, вінницький ресторатор, а нині підполковник медичної служби 4-ї окремої танкової бригади Збройних Сил України Валерій Сиверчук розповів Суспільне Вінниця про те, як рятують бійців, від чого залежить виживання на полі бою та чому довелось відійти від Соледару. Інтерв’ю з медиком можна переглянути на сайті філії або у всеукраїнському телевізійному проєкті «Суспільне. Спротив» на місцевих каналах Суспільного.

Читайте також: Валентина Гурова, Суспільне Миколаїв: «Над нами летіли білі парашути — на них спускались снаряди»

«Виживання бійця на полі бою залежить від швидкості надання першої медичної допомоги. Існує правило "золотої години" — якщо протягом цього часу після поранення буде надано таку допомогу, це врятує життя 90% постраждалих солдатів. Поранених забирають з "точки евакуації", стабілізують, надають хірургічну підтримку і шпиталізують», — розповів  Валерій Сиверчук.

За словами медика, у танкістів більшість поранень це опіки, бо вибратись з танка швидко не так просто, а у мотопіхоти частіше — осколкові поранення, у боях під Бахмутом з’явились і кульові поранення.

Про бої під Соледаром, де бригада місяць тримала оборону, згадує так:

«Спочатку йде п’ять, шість, сім хвиль легко озброєної піхоти. Ці хвилі нами утилізовувалися, зазвичай це були зеки. Підозрюю, не проводили ми дослідження, але судячи з того, що люди дуже часто не відчували попадання в них, зухвало йшли у весь зріст — скоріше за все вони були під наркотиками або під впливом, можливо, алкоголю чи ще чогось. А після того, як наші війська виснажувались, тому що 5-7 атак, в яких ти багато вбиваєш людей і закінчується БК, підходили вагнерівці, військові спеціалісти, і вони вже вміло працювали. Тихо підходили вночі з приладами нічного бачення на відстань кидка гранати і змушували наших переходити на інші позиції… За місяць, що ми там були, ми нанесли противнику більш як 1600 безповоротних втрат (200-ті) і біля 1300 пораненими. У них в статистиці поранених мало, тому що вони, зазвичай, своїх поранених не забирають з поля бою».

Чи забезпечені медики всім необхідним, щоб рятувати бійців, чи мають військовослужбовці відпустки  — дивіться у відео.

Читайте також: «Бути справедливим і в покаранні, і в нагородженні», — командир роти батальйону ТрО, журналіст Суспільне Крим Олег Рисьєв

Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00. Онлайн «Суспільне. Спротив» дивіться на сайтах місцевих каналів та ютуб-каналах Суспільне Рівне, Суспільне Ужгород та Суспільне Львів.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура, Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Оперативні новини від Суспільне Вінниця — на сайті Суспільне | Новини та у соцмережах: